Sanal Santral Özellikleri Nelerdir ?

Sanal Santral Özellikleri Nelerdir ?

* DID Numarası : 

Kendi numaranızı ya da bizim temin edeceğimiz numarayı sanal santralde kullanabilirsiniz. Kendi numaranızı kullanmamız durumunda ise, telefon hattınız dijital alt yapıya dönüştürülerek, aynı anda karşılıklı 100 arama yapabilecek kapasiteye ulaşabilmektedir. İstenmesi durumunda istenen sayıda numara tarafınıza tahsis edilebilir.

 

* DID Numara çeşitleri : 

 Numara tahsisi bizim tarafımızdan yapılacak ise size 3 seçenek sunarız.

"0850 ile başlayan" - Arama alışkanlıklarını değiştiren ve 444 lü numaraların yerini almakta olan 0850 numaraları bizde tahsis edip  sanal santralde kullanabilirsiniz. Bunun dışında size ait 0850 ile başlayan numaralarıda sanal santralde kullanabilirsiniz.

"İl kodlu numara" - Tüm Türkiyenin illerinden, istediğiniz bir numarayı sizin adınıza tahsis edip, sanal santralde kullanmanızı sağlayabiliriz.

"Tüm türkiyeden tek numara" - Tüm Türkiyeden tek bir numara alarak sanal santral de kullanabilirsiniz. Örneğin 988 XX XX bloğundan bir numarayı 81 ilden size tahsis ederek, müşterilerinizin sabit hatlardan size il kodu çevirmeden ulaşmasını sağlayabiliriz. Özellikle her ilde faaliyet gösteren işletmeler için fazlasıyla işlevsel bir yapı oluşturmuş olursunuz.

 

* Sınırsız dahili numara : 

Belli bir lokasyona bağlı kalınmaksızın, aynı bina,şehir ya da ülke dışından olabilecek şekilde sınırsız dahili telefon oluşturma (Pro Paket) kullanma hakkınız vardır. Kullanılacak noktada geniş bant internetin (ADSL,Fiber,Kablo) olması yeterlidir.


* Sesli karşılama ( IVR, Robot Operatör) :

Abonenin aranması anında, aramayı karşılayan ve firmaya özel yapılan ses kaydıdır. Firmanın kurumsal kimliğini ortaya koyması açısından fazlasıyla gerekli bir özelliktir. Çünkü günümüzde, bir çok firmanın sekreterya hizmeti olmadığı için, müşteri aranmalarında telefon cevaplama, fazlasıyla sorun teşkil etmektedir. İşte bu aşamada, müşterinin karşılanıp, istenen dahili ya da mobil aboneye yönlendirilmesini sanalsantral üstlenir.

 

* Sesli mesaj ( VoiceMail, Telesekreter Hizmeti ) :

Sanal Santral, dahilinize ulaşılamadığı durumlarda, arayanlardan mesaj bırakmalarını ister. Bu durumda bırakılan mesajlar belirttiğiniz mail adresine ses dosyası olarak gelir. Böylece mobil bir cihazdan bile gelen mesajı dinleyip, müşteri ve müşteri adaylarıyla sürekli bir iletişim halinde olursunuz.


* Beklemede Müzik :

Sanal santral aboneleri, arayan kişiyi beklemeye aldıklarında, bekleme müziği devreye girer. İstenen müzik bekleme müziği seçilebilir.

  
* Konferans görüşme :

Sanal santral aboneleri, istedikleri telefonları dahil edebilecekleri, konferans görüşmeleri yapabilirler.


* Zaman bazlı yapılandırma :

Size uygun senaryo ya göre, mesai saati, dışı ya da istenen belli zamanlarda, sanal santral sistemini farklı senaryolarda çalışabilir. (Örnekleme gerekirse, mesai saatleri dışında cep ya da fabrika bekçisine aramaların yönlendirilmesi gibi)


* Cep telefon ya da PC yazılım telefon desteği (Voip Softphone) :

Sanal santral sisteminde, IP Telefonlar yada internet telefon adaptörleri (FXS Gateway) dışında dahili numara, bilgisayar a ya da cep telefonuna kurulan ücretsiz yazılımlara tanımlanabilir. Böylece Personelinizin ya da tanıdıklarınızın, sizinle ücretsiz görüşebileceği, dahili hatları olmuş olur.


* Mesai dışı sesli mesaj :

 Yoğun kullanılan bir özelliğimiz de, mesai saatleri dısında, sizi arayannların size mesaj bırakabilmesidir. Böylece siz istediğiniz sürece, santraliniz, mesai saatleri dısında da müşteri kayıplarınızı minimize etmek için çalışır.