Nasıl Çalışıyor ?

Nasıl Çalışıyor ?

Sanal Santral sizin çalışmanıza özel hazırlanan senaryo ya göre çalışır. Altta örnek bir senaryo görülmektedir. Burada anlatılan senaryonun birçok farklı hali uygulanabilir. Sanal santralin en büyük özelliklerinden biri de burada ortaya çıkar. “Sanal Santral ihtiyaca göre şekillenebilecek bir esnekliğe sahiptir.”

Örnek bir senaryomuzu inceleyelim,

Müşteri ya da müşteri adayı telefonunuzu aradığında, Sanal Santral telefonu açar ve size özel karşılama mesajını okumaya başlar,
“Sanal Santral’e hoş geldiniz. Kalite standartları gereği görüşmelerimiz kayıt altına alınmaktadır. Dahili numarayı biliyorsanız tuşlayınız. Bilmiyorsanız, Satış için 1’i, Muhasebe için 2’yi, Teknik Destek için 3’ü tuşlayınız. Operatöre bağlanmak için lütfen bekleyiniz"
- Örneğin 1 tuşlandığında çağrı satış kuyruğuna yönlenir. Kuyrukta resimde 2 adet dahili görülmektedir. İstenirse kuyruk içine sabit hat ya da cep telefonu eklenebilir. Kuyruğun bir diğer kritik kısmı da sıralama mantığıdır. Kuyrukta, sırayla, en az cevaplayana göre ya da rasgele gibi farklı modeller seçilebilir. Eğer bir arama kuyrukta kalıp cevaplanmadıysa bu arama bilgisi tanımlanmış yetkili kişilere sms uyarısı olarak gönderilebilir.
- Örneğimizde 2 tuşlandığında arama muhasebe dahilisine yönlenir.
- Örneğimizde 3 tuşlandığında arama GSM numarasına yönlenecektir.
- Örneğimizdeki tüm yönlenmelere ( tüm kuyruk dahililerine, direk dahililere ya da GSM numarasına) ulaşılamadığında, arayanın ses kaydı maile gönderilebilir ya da arayanın bilgisi sms ile dahili sahibine ulaştırılabilir.
* İstenirse belli dış hatlardan gelen aramalar ivr senaryosuna uğramaksızın belli dahili ya da kuyruğa yönlendirilebilir.
* İstenirse belli dahililerin dış aramaları kendilerine tanımlanan farklı dış hat numaraları üzerinden yapılabilir.